Author Archives: suse israel

SUSE buys HPE’s OpenStack and Cloud Foundry assets

By   10 בדצמבר 2016

טמפו העבירה את מערכות ה-ERP שלה לסביבת Suse

By   10 בדצמבר 2016

מאת 30 בנובמבר 2016, 15:19

המעבר, שעלותו נאמדת ב-200 אלף שקלים, בוצע במשך פחות מחודש ● הוא מאפשר לחברת המשקאות זמינות מקסימלית, האצת מהלכים על גבי מאגרי המידע שלה ושדרוג שרתים תוך כדי תנועה

טמפו העבירה את מערכות ה-ERP שלה לסביבת Suse, בפרויקט בשווי של כ-200 אלף שקלים. הפרויקט, שבוצע על ידי לנובו (Lenovo), הסתיים בפחות מחודש – הוא בוצע כולו במהלך החודש הנוכחי.

על פי שתי החברות, המעבר לסביבת Suse מספק לטמפו זמינות מקסימלית וזמן השבתה מינימלי – לא יותר מחמש דקות במשך שנה שלמה.

עוד חשיבות למעבר, מבחינת טמפו, טמונה בהאצת התהליכים והשאילתות השונות על מאגרי המידע שלה וביכולת לבצע שדרוגים מהירים באמצעות המערכות של Suse. כמו כן, עם השלמת הפרויקט יכולה חברת המשקאות לשדרג את השרתים שלה תוך כדי תנועה.

המעבר לסביבת Suse בוצע אחרי שבשנה שעברה התקינה טמפו מערכת של סאפ (SAP) לניהול מחסנים. הפלטפורמה שהותקנה במסגרת הפרויקט הנוכחי היא עבור מערכת ה-ERP מבית סאפ, HANA. מ-Suse נמסר כי 95% מהמערכות האלה ברחבי העולם רצות על גבי גרסאות לינוקס (Linux) שלה.

דורון אופק, מנהל הפעילות של Suse בישראל, הסביר כי "טמפו היא חברת ענק בקנה מידה ישראלי, שמנהלת תהליכי לוגיסטיקה, שינוע וייצור ענפים מסביב לשעון. כל נפילה או אי זמינות של המערכות שלה עלולים לגרום לבעיות קשות בתפקוד ולהפסדים כספיים עצומים. המערכות שאנחנו מציעים זמינות ב-99.9999% מהזמן".

מקור:
http://www.pc.co.il/it-news/229071/

"מערכת ההפעלה היא הלב, אבל צריך גם את שאר האיברים"

By   10 בדצמבר 2016

מאת 13 בנובמבר 2016, 12:09

"כיום הלקוחות מחפשים את הפתרון ולא את הרכיב, ולכן הם מסתכלים על הוונדורים שלהם, שיתנו להם פתרון כוללני", אמר דורון אופק, מנהל המדינה של ישראל ב-SuSe

"עולם הלינוקס (Linux) בישראל התאבן, עם יציאתה של נובל (Novell) מהשוק לפני כעשור. בעוד שהדגש אז היה על מערכת ההפעלה ולא על הפתרון, כיום הלקוחות מחפשים את הפתרון ולא את הרכיב, ולכן הם מסתכלים על הוונדורים שלהם, שיתנו להם פתרון כוללני. מערכת ההפעלה היא הלב הפועם, אבל צריך גם את שאר האיברים", כך אמר דורון אופק, מנהל המדינה של ישראל ב-SuSe. החברה ערכה באחרונה כנס בגרמניה.

Open SuSe הוא מוצר של SuSe, חברת הלינוקס (Linux) לשוק הארגוני הוותיקה בעולם – היא פועלת מזה 24 שנים. המוצר של החברה, שמקורה בנירנברג שבגרמניה, לא מיועד לארגוני אנטרפרייז, כי אין לו תמיכה מסודרת, אין פצ'ים ופיקסים, שהופכים את המערכת לעמידה, אמינה ובטוחה – כמו שארגון או גוף ממשלתי צריך. אלא שלינוקס, מעצם העובדה שהיא מפותחת על ידי כמה עשרות אלפי מפתחים, היא מערכת בטוחה, שאין בה פרצות אבטחה.

בגלל שיטת הקוד הפתוח, לינוקס היא לב ליבה של מערכות הפעלה אחרות, כמו אנדרואיד (Android). "לינוקס, כמערכת הפעלה, היא הכי נפוצה בעולם, יותר מ-Windows", אמר אמיר פלד, מנכ"ל SuSe ישראל, בראיון לאנשים ומחשבים. "כשמוסיפים מערכת הפעלה בענן, המותג פחות חשוב, אלא ההתרכזות היא ביחסי עלות-תועלת. לינוקס תופסת בעולם מחשוב הענן ו-60%-70% מהארגונים יורדים מיוניקס למערכות מבוססות לינוקס".

ספר על הפעילות של SuSe ושל Open SuSe בארץ?
"SuSe עברה כמה גלגולים במהלך שנותיה ולפני 15 שנים נרכשה על ידי נובל, שהייתה חזקה בארץ ושהייתה לה מערכת הפעלה משלה, שאיבדה את מקומה בתחרות עם Microsoft Server. יצוין כי SuSe הייתה חברת הלינוקס הראשונה בארץ, עם חברות כמו חברת החשמל, אמדוקס וקומברס, שהשתמשו במוצר שלה עוד לפני שרד-האט (RedHat), המתחרה הגדולה, קמה בכלל.

לפני 10 שנים, נובל, שהחזיקה את SuSe, יצאה מישראל, עקב שיקולים עסקיים פרופר. היא השאירה חלל, שאליו נכנסה רד-האט, שלקחה את השוק".

אתה אומר ש-SuSe שינתה פאזה בישראל. למה הכוונה? ומדוע הגיע השינוי?
"השינוי הגיע מכמה סיבות: ראשית, כי יש יותר סטארט-אפים וקהילות שמשתמשות בלינוקס ולא הייתה להם מודעות ל-SuSe. למעשה, הקהילה של SuSe בארץ נעלמה כמעט לחלוטין, והייתה ידועה רק בפלחים מאוד מסוימים של השוק.

מצד שני, אנחנו רואים, במיוחד במעבר של ארגונים לענן, שיש יותר ויותר רצון וצורך מצד לקוחות להשתמש במערכות הפעלה לינוקסיות".

למשל?
"למשל בקרב סטארט-אפים שאין להם כסף, והם מתחילים את הפיתוח שלהם על מערכות הפעלה לינוקסיות בהפצות חינמיות. הקהילה מונה כמה אלפים, אבל היא מאוד מבוזרת. יש גופים שמנסים לאגד את החברות והמפתחים השונים לקהילה יותר מסודרת, אבל ישראל היא מקום שעובד שונה, הקהילה עדיין לא מאוחדת כמו במקומות אחרים.

חלק מהמאמץ שלנו, חוץ מזה שאנחנו רוצים למכור את הפתרונות שלנו, הוא לבנות את הקהילה. אנחנו רוצים ליצור, מגיל צעיר, מערכות יחסים עם המפתחים השונים, ולפתח את הקהילה לטובתנו בפרט ולטובת עולם הקוד הפתוח בכלל".

אילו סוגי לקוחות גדולים משתמשים בישראל ב-SuSe?
"ב-10 השנים האחרונות, SuSe נמצאת בארץ אצל מעט לקוחות, אבל בסביבות מחשוב קריטיות בארגונים כמו בנקים, התעשיות הביטחוניות, קופות חולים וחברות ביטוח. הלקוחות של SuSe בארץ הם לקוחות נאמנים, של הרבה שנים, שהשתמשו בפתרונות ניהול הזהות של נובל. SuSe רצתה לשנות פאזה".

כמו כן, אנחנו נמצאים אצל ארגונים שמשתמשים במיינפריים. יש חידוש בעולם סביב המיינפריים – לינוקס, כמערכת הפעלה, רצה עליו. זו קהילה שיש לה צורך בפתרונות הלינוקס של SuSe.

עוד לקוח טיפוסי הוא כזה שיש לו נתונים רבים וחייב שיהיה לו דטה סנטר משלו.

סביבה נוספת היא ה-HPC (ארגונים עם מחשוב בעצימות גבוהה). כאן מדובר בשני שימושים – אקדמי וייצור – אם כי בארץ יש פחות ארגונים שמשתמשים במוצר לייצור, יחסית למקומות אחרים בעולם. חברות כמו BMW משתמשות ב-SuSe כדי לבנות מודלים של מכוניות. ישראל הופכת להיות מובילה בטכנולוגיות הרכב וזו יכולה להיות הזדמנות עבורנו, כי הטכנולוגיות האלה דורשות כוח מחשוב גדול.

יש תוכניות לכמה מחשבי על בישראל וסיסי שותפה לארגונים שפועלים בכיוון הזה. 60% ממחשבי העל בעולם פועלים על לינוקס, בגלל היכולות של לינוקס לתמוך בסביבות מחשוב מורכבות. מתוך זה, SuSe חולש על כ-80% מהשוק. כלומר, אחד מתוך כל שני מחשבי על בעולם רץ על מערכת ההפעלה Open Suse".

הכותב הינו שליח אנשים ומחשבים לכנס.

מקור:

אנשים ומחשבים

http://www.pc.co.il/it-news/227522/

רוצים לקבל הסמכות LPIC ללא עלות? SuSE פותחת לכם את האפשרות!

By   12 באוגוסט 2016

SuSE תפתח סדרה של קורסים למהנדסים, אנשי מחשוב ומכירות. ההשתתפות בסדנאות השונותללא עלות

SuSE ישראל תפתח בחודשים הקרובים סדרה של קורסים לאנשי תעשיית ההיי טק המקומית. 50 מהנדסי ישראלים יקחו חלק בסדרה של הסמכות אשר יפתחו בספטמבר הקרוב אשר יכשירו את המהנדסים לתקני CLE (Certified linux engenier), והסמכות LPIC (Linux Server Professional Certification). בין השאר ישתתפו בקורס מהנדסים מלנובו, HP, ו– IBM. הקורס יכשיר את המשתתפים בהקמת רשתות, הקמה ותחזוק של עננים ומערכות מידע מבוססות לינוקס. מדובר בקורס אינטנסיבי, של 3 ימים בשבוע במשך 4 חודשים, המועבר במתכונת של וובינר, כאשר ההשתתפות תינתן ללא עלות. המקומות לקורס הנוכחי אזלו, אך הכשרה נוספת תיפתח בחודש פברואר הקרוב.

כמוכן תפתח SuSE קורס נוסף, כבר בחודש ספטמבר, שמטרתה היכרות עם היכולות השונות של הפצות SuSE. מדובר בקורס בזק לאנשי מיחשוב ומכירות בכל הרמות, אשר יתקיים במשך שלושה ימים במלון דניאל במהלך חודש ספטמבר הקרוב. ההרשמה לקורס פתוחה וגם הוא יינתן ללא עלות למשתתפים.

דורון אופק, מנכ"ל SuSE ישראל: "אנחנו מביאים מגוון של כלים חדשים לישראל וחשבו שהתעשייה המקומית תכיר אותם. זו ההזדמנות שלנו לפתוח צוהר לעולם הלינוקס האירגוני ולנער את מה ששקע והתאבן בישראל במשך זמן כה רב, וזו ההזדמנות של הקהילה לצבור ידע יקר ערך, בקלות".

ליצירת קשר לחץ כאן (יש להשאיר טלפון ומייל על מנת שנוכל לחזור אליך).

זמינות גבוהה (HA) של שרתים ב SUSE OpenStack Cloud

By   28 ביולי 2016

חברת SuSE מחדשת לכם, ומוסיפה יכולות של זמינות גבוהה ( high availability ) לשרתי המחשוב בסביבת SUSE OpenStack Cloud

 

SUSE OpenStack Cloud כולל החל מהיום רכיש של זמינות גבוהה ל compute nodes.

כאשר compute nodes במערכת SUSE  OpenStack Cloud  נופל, כל השרתים הווירטואלים עובדים בו בדרך כלל נופלים, ביכולת החדשה שהוסיפו ב SuSE , כל המכונות הוירטואליות , יופעלו מחדש על שרתים אחרים הקיימים במערך ה SUSE OpenStack Cloud .

בצורה זו אתם מקבלים יכולות של high availability לכל השרתים הוירטואלים הפועלים בתוך ה Cloud שלכם.

מצ"ב סרטון קצר הממחיש את הנושא.

SuSE ישראל, עושה בית ספר לשותפים.

By   26 ביולי 2016

SuSE ישראל, יוצאת במהלך של הכשרת שותפים, הן השותפים שלנו והן הלקוחות שלנו, ירוויחו מכך.

במהלך התקופה האחרונה, רשת השותפים שלנו בישראל התרחבה משמעותית.

חלקם של השותפים הינם שותפים הממוקדים בתחום רוחבי אחד כגון הדרכה, וחלקם האחר, הינם ספקי פתרונות, ספקי תוכנה, חברות תשתית, ואינטגרטורים.

כאשר חלקם ממוקדים על פעילות בענף מסויים לדוגמה SuSE for SAP או הנושא של Cloud וכיוצ"ב.

ב SuSE ישראל החלטנו להשקיע בשותפים, ולמעשה אנו פותחים מערך הדרכות ייחודי לשותפים שלנו על מנת להקל עליהם את הנושא של התמיכה, והמכירה, ובכך להנגיש את הידע למשתמשים וללקוחות.

בחודש ספטמבר, יתקיים קורס טכני המסמיך להסמכות LPIC1+2 ולהסמכת CLE . הקורס יתפרש על פני 4 חודשים עם 3 מפגשים שבועיים. הקורס מלא ואין אפשרות להצטרף אליו.

כמו כן, בחודש ספטמבר, נקיים קורס לאנשי מכירות אשר מביא להם את הסיפור של SuSE , הסברים על המוצרים ומי הם לקוחות היעד – כל הקשור למה שנדרש להביא את המידע הראשוני ללקוח. במידה ואת/ה עובדים אצל שותף ומעוניינים בקורס, אנא צרו קשר.

בחודש ינואר/פברואר, אנו מקיימים קורס מכירות נוסף, הפעם עם צוות שמגיע מארה"ב. הקורס הינו בין יומיים ופתוח להרשמה לשותפים.

כמו כן, לאור הביקוש הגדול, לידע טכני, בחודש פברואר אנו מקיים הדרכה טכנולוגית נוספת שגם היא תימשך כ 4 חודשים ותכין את המשתתפים להסמכות השונות.

יש לנו כרגע בערך 200 מקומות לשותפים, וההרשמה פתוחה.

במידה ואתה איש צוות טכני, presale של חברה שהיא רשומה ברשת השותפים של SuSE , או איש מכירות בחברה שכזו, ניתן לפנות דרך העמוד צור קשר על מנת שנשריין לך מקום בקורס.

במידה והחברה שבה אתה עובד עוד לא רשומה ברשת השותפים, ניתן לפנות גם כן דרך העמוד, עם פרטי איש קשר אצלכם ואנו נחזור אליו עם הסברים, כיצד להירשם לרשת השותפים.